Розділ: Новини Iндустрії

Дрони Facebook

01 Октября 2014

Проекти Google та Facebook з надання безпровідного доступу в Інтернет за допомогою безпілотних літальних апаратів, на яких розмістять все необхідне для покриття мережею Wi-Fi наземної території, увійшли до фази попередніх тестових випробувань та отримання всієї необхідної для цього дозвільної документації. З розвитком проектів стають відомі й нові подробиці розробки БПЛА, котрі відповідатимуть за надання послуг повітряної точки доступу Wi-Fi.

Директор підрозділу Facebook Connectivity Lab Яель Магуайр (Yael Maguire) заявив у своєму інтерв’ю, що їхній проект передбачає запуск дронів розміром з пасажирський літак Boeing 747. Виходячи з поточних напрацювань, по-справжньому величезні БПЛА повинні будуть перебувати в повітрі протягом декількох місяців або навіть років без необхідності проводити посадку.

«Фактично, ми повинні створити таку конструкцію апарату, на нормальне функціонування якої не зможуть впливати природні фактори та різкі зміни погоди. Для цього найоптимальнішим варіантом стане розробка дронів, габаритні параметри яких наближатимуться до параметрів сучасних пасажирських лайнерів», – поділився планами Facebook Яель Магуайр.

Щоправда, дещо пізніше було додано, що реальна модель БПЛА отримає довжину шести-семи автомобілів марки Toyota Prius. При переведенні у зрозуміліший метровий еквівалент цей показник може перебувати в межах 27-32 м.

Поки що лишається незрозумілим, які саме країни увійдуть до програми тестових польотів Wi-Fi-дронів та перевірки їх роботи в реальних умовах протягом тривалого часу. За словами пана Магуайра, в Facebook сподіваються випробувати свою розробку в американському небі вже в 2015 році. Також свій повітряний простір для роздачі Wi-Fi повинні надати Індія та ще 21 країна – в Африці, Азії та Латинській Америці. Проте пріоритетними завданнями в зв’язку з подробицями, що відкриваються, лишаються узгодження та регулювання польотів дронів, враховуючи особливості законодавства та обмеження на рух БПЛА в повітряному просторі кожної держави.

В озвученій кінцевій меті Facebook немає нічого неможливого з технічної точки зору, проте не варто забувати, що деякі стартапи зазнавали невдачі, стикаючись із нездоланною перешкодою у вигляді бюрократичного механізму та необхідності дозволів від державних служб.

Стає очевидним лише те, що проекти Facebook зі своїми «безпілотникми», а також Google з її повітряними кулями та дронами для доступу до Мережі по Wi-Fi складають враження досить цікавих, перспективних та амбіційних починань, які зустрінуть на своєму шляху багато труднощів до моменту свого запуску.